رفتن به محتوای اصلی

آیین افتتاح همایش "گفتگوی هنرها و تلاقی فرهنگی در امتداد جاده ابریشم"

حضور سفیر ژاپن در تبریز نشان دهنده اهمیت روابط این استان در روابط بین المللی بوده است/ ژاپن، تعاریف رجعت به توسعه پایدار را تغییر داده است
در آیین افتتاحیه همایش گفتگوی هنرها و تلاقی فرهنگی در امتداد جاده ابریشم، رییس سازمان نظام مهندسی آذربایجان شرقی اظهار کرد: در آینده نمایشگاهی تحت عنوان (فضا و زمان ma) در این شهر اتفاق خواهد افتاد که افتخاری برای ما است تا میزبانی این رویداد را داشته باشیم.
"رضا دیزجی" افزود: از دیرباز تبریز به عنوان شهر اولین‌ها شناخته شده و شهر تبریز در راستای گسترش روابط بین‌المللی همیشه پیش قدم بوده و به تبع آن آذربایجان شرقی در جهت گسترش روابط با سایر کشورها نیز استانی پیشرو بوده است.
و امروز حضور سفیر ژاپن در تبریز نشان دهنده اهمیت روابط این استان در روابط بین المللی بوده است.
وی گفت: تبریز بخشی از میراث عظیم جاده ابریشم است و لازم است پتانسیل‌های تبریز به پژوهشگران ژاپنی معرفی شود.
رییس سازمان نظام مهندسی آذربایجان شرقی عنوان کرد: طی سفری که به ژاپن داشتیم، به جرعت می‌توان ادعا کرد ژاپن کشوری است که تمامی مسایل آن بر اساس اندیشه شکل گرفته و برای هرچیزی که به فکرمان می‌رسد، منشا خرد و اندیشیده ورزی به خرج داده‌اند و نکته جالب آن بودکه به تعاریف عمومی مباحث رجعت نکرده بودند. یعنی در بحث توسعه پایدار تعارف خاص خودشان را داشتند مثلا به بحث معماری چوب رجعت کردند ولی در کشور ما معماری چوب نمی‌تواند جزو مباحث توسعه پایداری محسوب شود اما معماری چوب در کشور ژاپن به عنوان یک‌مولفه پایداری شناخته می‌شود.
دیزجی تصریح کرد: امیدوارم با ارتباطات و روابطی که با اندیشمندان‌و‌پژوهشمندان ژاپن خواهیم داشت، بتوانیم سیطره‌ای که در سال‌های اخیر بر پیکره معماری کشور انداخته است را بازیازی کرده و رویکرد مناسبی در راستای بازسازی هویت ایرانی داشته باشیم.
 

راهنما

راهنمای سامانه‌ها و دسترسی سریع به بخش‌های پورتال سازمان