سه شنبه 30 آذر 1395

گزارش برگزاری سمینار تخصصی "آشنایی با راهکارهای بهینه سازی مصرف انرژی در صنعت ساختمان"

مهندس فرهخت ، نایب رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان در سمینار آشنایی با راهکارهای بهینه سازی مصرف انرژی در صنعت ساختمان، ضمن پر اهمیت دانستن موضوع حفظ محیط زیست و صرفه جویی در مصرف انرژی، با بیان اینکه اقتصاد مقاومتی حمایت از تولید و تولیدکنندگان داخلی است، افزود: مهم‌ترین اصل از اصول اقتصاد مقاومتی، مصرف بهینه انرژی است و صرفه‌جویی و مصرف صحیح منابع انرژی کشور، سبب تقویت زیر ساخت‌های اقتصادی و توسعه امکانات تولیدی در داخلی می‌شود.

فرهخت با بیان اینکه مصرف انرژی ما چندین برابر کشورهای توسعه یافته می باشد، گفت: برای عبور از این چالش باید میزان مصرف انرژی خود را بهینه نماییم.

وی اظهار داشت: بی توجهی به محیط زیست در همه بخش‌های تولیدی و صنعتی کشور دیده می‌شود و در بخش ساخت و ساز در سطح وسیعی در زمینه‌هایی همچون برداشت از منابع، تولید مصالح ساختمانی، اجرا، بهره‌برداری، تخریب و نوسازی شاهد این بی توجهی هستیم و یکی از راهکارهای کاهش مصرف استفاده از سامانه سیستم هوشمند است که اجزای مختلف ساختمان از جمله سیستم گرمایشی و سرمایشی، تهویه و روشنایی با استفاده از یک سیستم مرکزی مدیریت می‌شود.

وی افزود انجام عایقکاری سامانه تأسیسات و لوله ها، عایقکاری ساختمان و نصب پنجره های دوجداره استاندارد، علاوه بر ایجاد فضای مناسب برای زندگی ساکنان و افزایش سطح رفاه، می تواند مصرف انرژی را در این بخش حدود ٣٥ درصد کاهش دهد.

خاطرنشان می گردد این سمینار به همت بسیج دانشجویی دانشکده مکانیک دانشگاه تبریز روز سه شنبه 23 آذرماه 95 در محل سالن آمفی تئاتر ساختمان 14 مکانیک دانشگاه تبریز برگزار گردید.


 

 


 

آبرسان نرسیده به میدان هفت تیر روبروی مجتمع پزشکی یاس - صندوق پستي 3414-51385
تلفن: 36557001 041 * فاکس: 36557003 041 * پست الکترونيک: info @Azarnezam.ir
کلیه حقوق این سایت متعلق به سازمان نظام مهندسی ساختمان استان آذربایجان شرقی می باشد.

nagofte nagofte

Designed by Rman Co