چهارشنبه 5 دي 1397

حضورمهندس علی طوماری رئیس سازمان در برنامه «سحرلر» شبکه سهند

مهندس علی طوماری رئیس سازمان استان به مناسبت «روز ایمنی در برابر زلزله و کاهش اثرات بلایای طبیعی» با حضور در برنامه «سحرلر» شبکه سهند استان آذربایجان شرقی در مورد «اهمیت ساخت و ساز و ایجاد ایمنی در برابر زلزله» توضیحاتی را ارائه نمود.

وی ضمن اشاره به اختصاص روزهایی از سال به موضوعات مربوط به زلزله  اظهارداشت: همانطوری که اطلاع دارید پنجم دیماه مصادف است با سالروز زلزله بم که به «روز ایمنی در برابر زلزله و کاهش اثرات بلایای طبیعی»نامگذاری شده و جا دارد این روز را به جامعه مهندسی کشور و هم میهنان عزیزمان در سراسر کشور تسلیت عرض نمایم.

وی در ادامه افزود: نامگذاری روزهایی از سال  و اختصاص آن به بررسی اهمیت ساخت و ساز و مشکلاتی که احتمالا در زمان وقوع زلزله پیش می آید، می تواند تلنگری باشد برای اذهان عمومی مردم و مسئولین و مقامات عالی رتبه کشور و نیز کسانی که به صورت تخصصی با مقوله زلزله در ارتباط نیستند.

مهندس طوماری ادامه داد: زلزله یک اتفاق است. چون فاصله زمانی بین زلزله ها ی بزرگ طولانی است فلذا در طی این دوره این موضوع که زلزله چیست و چه عواقبی ممکن است داشته باشد به ورطه فراموشی سپرده می شود. مهندس طوماری افزود: چنین نامگذاری هایی کمک می کند تا جامعه با مشکلات و خطرات زلزله هرچه بیشتر آشنا شده و درکنار آن اجرای برنامه های متفاوت درجهت ترویج و ارتقای آگاهی عمومی مردم گامهای مثبتی خواهد بود.

علی طوماری رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان اظهارداشت: کشور عزیزمان ایران و البته شهر تبریز در یک منطقه با خطر لرزه خیزی بالا با گسل های متنوع واقع شده و البته گسل شمال تبریز نیز یکی از خطرناک ترین گسلهای کشور و منطقه می باشد.

وی ادامه داد: این گسل از این منظر خطرناک می باشد که ترکیب جمعیتی با تراکم بالا در این منطقه ساکن هستند و متاسفانه درصد بالایی از بافت فرسوده شهرتبریز نیز در حاشیه این گسل واقع شده است. رعایت ضوابط و مقررات ملی در این مناطق دارای اهمیت بالایی است. بنابراین ضرورت دارد که به این مقوله بسیار بیشتر ازاین پرداخته شود. آحاد مختلف مردم مقامات و مسئولین عالی رتبه کشور، کارشناسان و متخصصین امر، فرد به فرد هم میهنان عزیزمان بایستی در این زمینه دست به دست هم بدهند و کمک نمایند .

وی افزود: یک ارگان و یا یک نهاد به تنهایی نمی تواند در راستای حل این مشکل قدم بردارد ولازم است همگی دست به دست هم بدهیم که خوشبختانه در این مورد همکاری های خوبی بین ارگانها و نهادهای مربوطه وجود دارد و تمامی ارگانها از جمله راه و شهرسازی، مراکز تحقیقاتی و برخی نهادهای دیگر دست به دست هم داده و کارهای خوبی انجام داده اند.

ادامه مصاحبه را می توانید در لینک زیر از دقیقه 22 به بعد مشاهده فرمایید:

http://www.telewebion.com/episode/1949241 

چایکنار، بلوار استاد شهریار، بعد از پل گلکار، پایین تر از بنیاد شهید و امور ایثارگران

تلفن: 36598300 041 * فاکس: 36598346 041 * پست الکترونيک: info @Azarnezam.ir
کلیه حقوق این سایت متعلق به سازمان نظام مهندسی ساختمان استان آذربایجان شرقی می باشد.

nagofte nagofte

Designed by Rman Co